t h a i t r a v e l
موزه خانه جیم تامپسون 
موزه خانه جیم تامپسون بانکوک -
Jim Thompson`s House And Museum - را می توان مقصد نهایی برای گردشگرانی دانست که به دنبال ساختارهای کلاسیک و لذت بردن از شکوه معماری ها و وسایل سلطنتی هستند. این موزه شناخته شده در بانکوک، مجموعه ای از چند سازه تاریخی تایلندی در بانکوک است. این موزه در واقع مجموعه ای گردآوری شده توسط تاجری آمریکایی به نام جیم تامپسون است که در دو دهه 50 و 60 میلادی تقریبا همه گوشه و کنار تایلند، شهرها و روستاهایش را زیر پا گذاشته است.

این موزه خانه نمایانگر معماری سنتی و قدیمی تایلندی است. یکی از جذاب ترین جنبه های این موزه، طراحی و معماری کلاسیک و سنتی آن است که تقریبا هر بیننده ای را جذب خود می کند.

موزه خانه جیم تامپسون یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری در بانکوک است. جذابیت اصلی این خانه، سبک معماری قدیمی و سنتی آن است. این خانه از ساختارهای مختلف تشکیل شده است که جوهره اصلی این موزه را پدید آورده اند. این همان چیزی است که گردشگران به دنبال تجربه کردن آن هستند. چیزی که بیش از همه گردشگران را هنگام گشت و گذار در محیط این خانه موزه سرگرم و هیجان زده می کند تلفیق زندگی سنتی تایلندی و زندگی مدرن آمریکایی است. در این موزه گردشگران از نحوه و چگونگی گسترش صنعت ابریشم تایلندی توسط جیم تامپسون آگاهی کسب می کنند. هرساله تعداد زیادی از مردم از سراسر جهان به این موزه می آیند و از نزدیک از دیدن مجسمه ها و ترکیبات هنری رنگ های موجود در این خانه لذت می برند.

مجموعه بزرگی از صورتک های سنگ کامبوج، مجسمه های چوبی برمه و بسیاری چیزهای دیگر شببیه اینها مواردی هستند که گردشگران را شیفته خود می کنند و هرساله آنها را به سمت این موزه می کشانند.


داستان جالبی برای موزه خانه جیم تامپسون که در بانکوک تایلند واقع شده است، وجود دارد. این خانه، ابتدا خانه تاجری امریکایی به نام James H.W. Thompson بوده است که بعد از ناپدیدشدن ناگهانی آن، دربش به روی هم باز و دیدار از آن برای عموم آزاد شد. به این ترتیب، مجموعه متنوع، زیبا و بزرگی از وسایل، اشیا، تابلوها ظروفی که جیم تامپسون در خانه خود داشت در معرض دید عموم قرار  گرفت. به همین دلیل می توان گفت موزه خانه جیم تامپسون پیشینه بسیار محکمی دارد.