t h a i t r a v e l
دانستنیهای شهرهای تایلند
1395/10/18 00:19

کرابی

درباره کرابی

استان کرابی یکی از استانهای کشور تایلند است. مساحت آن 4708 کیلومترمربع می‌باشد. جمعیت این استان در سال ۲۰۰۰ بالغ بر ۳۳۶۰۰۰ نفر برآور شده است.

استان کرابی از نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می آید. مرکز این استان شهر کرابی است .

منطقه زیبای کرابی که در سالهای اخیر به عنوان یکی از جذاب ترین سواحل جنوب شرق آسیا تبدیل شده است ، در جنوب تایلند و در امتداد ساحل دریای آندامان قرارگرفته ورودخانه کرابی از درون آن می گذرد و به دریا می ریزد.

این منطقه زیبای گردشگری که حدود 4700 کیلومتر مربع می باشد حدود 130 جزیره بزرگ و کوچک آن نیز برجاذبه های آن افزوده است و این منطقه با سواحل ماسه ای سفید و صخره های زیبا و انواع گیاهان و جانواران محیطی برای آرامش و استراحت ساخته است.

در کرابی می توان از قایق سواری در سواحل دریا و طبیعت وحشی و پارک های ملی و چشمه های آب گرم و آبشارهای سرد لذت یک سفر خوب را برد. بین ماههای دسامبر تا مارس بهترین زمان سفر به کرابی می باشد. ولی در فصل باران (بین ماه ژوئن تا نوامبر) معمولا چند روز پشت سر هم باران می بارد و سپس دو یا سه روز هوایی عالی برقرار خواهد شد .

راههای سفر به کرابی:

کرابی دارای فرودگاه بین المللی است و سفر هوایی به این شهر از طریق فرودگاه بانکوک بهترین گزینه سفر می باشد.

 سفر با قطار گزینه دوم سفر به کرابی است.

 از طریق زمینی نیز می توان از بانکوک و یا پوکت به این شهر زیبا سفر نمود.

سوغاتی و غذاهای سنتی:

مهمترین سوغاتی های کرابی شامل :ماهی خشک شده، میگو خشک شده، و قالیچه های کوچک ساخته شده از کاج پیچی می باشند.

مهمترین غذای سنتی در کرابی بال صدف می باشد. ولی در کرابی بدلیل قرارگرفتن در کنار دریا توجه زیادی به غذاهای دریایی می شود و انواع مختلفی از آنها به شکل های گوناگون سرو می شود.

دیدنیهای بانکوک
دیدنیهای پاتایا
دیدنیهای پوکت

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :