t h a i t r a v e l
درباره هواهین

شهر ساحلی هواهین ( Hua Hin ) - تایلند

هواهین ( Hua Hin ) یک تفرجگاه ساحلی معروف در تایلند است که در شمال شبه جزیره مالایی ( Malay Peninsula ) و در نزدیکی 200 کیلومتری جنوب بانکوک ( Bangkok ) واقع شده است که وسعت آن 911 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 84.883 نفر دارد.

در سال 1834 قبل از اینکه نام هواهین انتخاب شود، زمانیکه برخی از مناطق کشاورزی ایالت Phetchaburi ضربه شدیدی از خشکسالی خوردند، گروهی از کشاورزان اقدام به نقل مکان نموده و به یک دهکده کوچک ( هواهین کنونی ) با شن و ماسه های روشن و سفید و ردیفی از صخره های ساحلی رسیدند.

آنها در این دهکده سکنی گزیدند و نام Samore Riang به معنی ردیف های صخره را بر آن نهادند. در سال 1921 شاهزاده Purachatra رئیس راه آهن دولتی، هتل راه آهن را در نزدیکی ساحل این دهکده بنا کرد.

سپس پادشاه Prajadhipok با انتخاب این محل برای گردش و استراحت خانواده سلطنتی تایلند یک قصر تابستانه با نام Wang Klai Kang Won به معنی " به دور از نگرانی " در آنجا بنا نمود.

این امر باعث شد هواهین که ابتدا یک روستای ماهیگیری ساده و گمنام بود، مطرح و مشهور شود. امروزه نیز اعضای خانواده سلطنتی از هواهین برای استراحت و تفریح استفاده می کنند.

در واقع توجهی که پادشاه Prajadhipok به این منطقه داشت باعث شد این دهکده به مکانی شناخته شده برای تایلندی ها و حتی خارجی ها تبدیل شود. برخی مردم تایلند مایلند تعطیلات خود را در این مکان بگذرانند.

در دهه 1980 بازسازی هتل راه آهن هواهین توسط گروه هتل سازی سوفیتل ( Sofitel ) فرانسه - که به ساخت هتلهای زنجیره ای و گران قیمت مشهور است - عامل دیگری برای تسریع پیشرفت و رشد این منطقه شد.

این هتل، در جلب نگاه توریست های خارجی به منطقه خوش آب و هوای هواهین تاثیر به سزایی داشت. امروزه تمام هتل های زنجیره ای دنیا، در هواهین شعبه دارند.

در سالهای اخیر تعداد کسانی که با ترک محل اصلی زندگی خود، تصمیم گرفته اند در این منطقه ساحلی اقامت کنند افزایش داشته است. به همین دلیل هواهین به یکی از پر رشد ترین شهرهای تایلند تبدیل شده است.

در هواهین علاوه بر ساختمان های بلند و خانه های زیبای ییلاقی، رستوران های خوب زیادی وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد، غذاهای متنوع فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و اسکاندیناوی به آنان ارائه می کنند.

ساحل هواهین دارای آب و هوای گرمسیری با رطوبت بالا است و بارش های گاه به گاه، هوای دلپذیری به آن می بخشد. برخی گردشگران اروپایی، در فصل زمستان برای گریختن از سرمای گزنده هوا، به این منطقه مسافرت می کنند.

هواهین سالها است که عنوان تمیزترین ساحل را از آن خود کرده و در این خصوص حتی گوی رقابت را از سواحل پاتایا ( Pattaya ) نیز ربوده است. ساحل هواهین حدود 5 کیلومتر طول دارد.

هواهین نسبت به دیگر مناطق گردشگری تا حدودی از آرامش بیشتری برخوردار است و به همین دلیل برای خانواده ها و گردشگران مسن تر نیز جذابیت دارد.


بازدیدکنندگان می توانند علاوه بر حمام آفتاب و پیاده روی در طول ساحل زیبا، از تفریحات گوناگون دیگری همچون بازی گلف در زمین گلف سلطنتی هواهین، بازدید از چشمه های آب معدنی و یا پرداختن به ورزش مفرح اسب سواری در ساحل بپردازند.

با فرا رسیدن شب و تاریک شدن هوا رستورانهای شبانه زیادی فعالیت خود را آغاز می کنند که این امر یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هواهین به شمار می رود. در این رستورانها میتوان انواع غذاهای دریایی، محلی و غیره را سرو نمود.