t h a i t r a v e l
درباره کوه چانگ

درباره کوه چانگ

کوه چانگ شرقی ترین استان تایلند بوده و با در بر گرفتن حدود 50 جزیره و داشتن بهترین سنگهای جواهر قرمز رنگ، میوه های "Rakam "شیرین، سگهای بومی و تاریخ نظامی دریایی خود را به رخ گردشگران می کشد.

کو چانگ( جزیره فیل) دومین جزیره ی بزرگ تایلند بوده و اولین مقصد برای کسانی است که از پارک ملی دریایی کوچانگ بازدید می نمایند. این پارک ملی خود شامل ده ها جزیره ی بکر و دیدنی می گردد.

کوچانگ در استان "Trat " در 300 کیلومتری شرق بانکوک قرار گرفته و نزدیک به مرزهای کامبوج است.

 70% این جزیره را جنگلهای استوایی بکر پوشانده و همچنانکه طرحهای توسعه ی توریسم از دهه ی گذشته در این جزیره شروع به توسعه کرده است، 5000 ساکن این جزیره به تدریج در حال ارتباط با صنعت توریسم قرار گرفته اند.

هم اکنون با کمک فرودگاهی که تنها 15 دقیقه از ترمینال قایق های فری فاصله دارد، کوچانگ بسیار قابل دسترس تر از گذشته شده است.

سواحل بکر کوچانگ و آب درخشان آن و سایر جاذبه های موجود در منطقه، باعث شده که گردشگران تایلندی و بین المللی این منطقه را کشف نموده واین امر منجر به احداث اسپا ها و ریزورت های لوکس برای پذیرایی از این گردشگران شده است.

از سوی دیگر جزیره  با رنج وسیعی از اقامتهای مقرون به صرفه که ارایه می دهد و سواحل زیبای پر از آرامشش که با آبهای کریستالی محصور شده اند، یک مقصد رویایی برای مسافران خواستار سفر اقتصادی و خانواده ها است.

 در حالیکه تعداد توریستها در این منطقه به خصوص از میان مردم کلاس متوسط جامعه تایلندی در حال افزایش است، کوچانگ همچنان جنگل ها و سواحل بکر خود را حفظ نموده است.

علاوه بر زیبایی طبیعی، جزیره همچنین سکونتگاهی برای رنج وسیعی از حیات وحش است که این حیات وحش شامل پرنده های بومی، مارها، آهوان و همچنین فیل ها است.

 به عنوان فعالیت های تفریحی، کوچانگ و جزایر اطراف آن که تشکیل دهنده پارک ملی می باشند، مکان مناسبی برای غواصی، شیرجه، کمپینگ و جنگل نوردی است.

 اکثریت توریستها در  " Haad Sai" ، " Khao" ، " Haad Kai Mook "و" Laem Bang Bao "ساکن می گردند که تمامی این مناطق با یک جاده که به سمت غرب امتداد دارد به یکدیگر متصل می گردند.

دسترسی به این منطقه از طریق فرودگاه بانکوک با پروازهای بانکوک به "Trat "و یا از طریق اتوبوس هایی است که با سرویس های حمل و نقل محلی به اسکله های قایق های مسافری و باربری در Laem Ngop " "در نزدیکی "Trat " به جابه جایی مسافر می پردازند.

پس از این که برای اولین بار مسافران کوله پشت( بک پکرها) کوچانگ یا جزیره ی فیل را کشف نمودند، این جزیره دارای رشد چشمگیری از ورود توریستها شد به نحوی که در سال 2000 دولت تایلند ابراز امیدواری کرد که کوچانگ به عنوان پوکت بعدی توسعه یابد.

خوشبختانه با توجه به این موضوع که کوچانگ تقریبا به بزرگی پوکت است، ساخت و سازها و توسعه های رخ داده در یک دهه ی اخیر که شامل ساخت فرودگاه و هتلها بوده است به سختی از دلپذیری های جزیره و زیبایی چشم گیر طبیعی آن کاسته است.

جزیره چانگ که بزرگترین جزیره در پارک ملی آبی کو‌چانگ است، محلی است که رویاهای عاشقان ساحل و دریا و دوستداران طبیعت را به حقیقت می پیوندد.
با وجود اینکه امروزه توسعه های رخ داده منجر به بازگشایی نایت لایف و تفریحات شبانه در جزیره گشته است، همچنان جاذبه های اصلی کوچانگ شامل سواحل، آبشارها، و جزایر همسایه است.

هرچند دهکده های ماهیگیری متعدد، مناظر دریایی و فرصتهایی برای شیرجه و غواصی این جزیره را تبدیل به محلی جذاب برای تفریح و استراحت می کند.

کوچانگ حدودا 30 کیلومتر درازا و 14 کیلومتر پهنا دارد. مساحت کل منطقه در حدود 217 کیلومتر مربع است. پارک ملی دریایی کوچانگ محدوده ای در حدود 617 کیلومتر مربع را شامل می گردد که 70% آن خارج از بخش ساحلی است.